چهارشنبه 27 شهريور 1398   06:20:30
اخبار
08:061398/5/16 چهارشنبه
درمنطقه ده عملیات انتقال گاز؛
افزایش سرعت و پایداری بیشتر ارتباطات داخلی

عملیات اتصال مرکز بهره برداری خطوط لوله غدیرو تاسیسات تقویت فشارگاز جم وریز به شبکه فیبرنوری شرکت ملی گازایران به اتمام رسید.
به گزارش روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز، مهندس حمید خدری مدیراین منطقه با اشاره به نقش و اهمیت ارتباطات در پایداری عملیات انتقال گاز افزود:  پروژه اجرای فیبرنوری به طول 12 کیلومتر جهت اتصال فیبر نوری به دو مرکز عملیاتی این منطقه شامل ؛ تاسیسات تقویت فشار گاز جم وریز و بهره برداری خطوط لوله غدیربعنوان یکی از اهداف استراتژیک این منطقه تعریف گردید و با تلاش کارکنان واحد مخابرات پس از انجام مراحل مختلف عملیاتی به انجام رسید.
وی با بیان اینکه فاز نخست این پروژه با اجرای بیش از 5 هزار و 800 متر فیبر نوری بین پالایشگاه فجرجم و ایستگاه جم وریز به انجام رسیده بود، گفت: درفاز دوم این عملیات نیز بیش از 6 هزار مترمربع فیبر نوری بین ایستگاه یاد شده و مرکز بهره برداری غدیر اجرا گردید.
مهندس خدری درادامه با اشاره به اینکه اجرای این عملیات با استفاده ازتجهیزات و امکانات شرکتی وبدون استفاده ازپیمانکار به انجام رسیده است، افزود: در اجرای این پروژه صرفه جویی قابل توجهی به میزان ده میلیارد ریال  فراهم گردید.
به گفته مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز، تبادل اطلاعات بین RTU  تاسیسات و سایر مراکزصنعتی، افزایش سرعت و پایداری بیشتر ارتباطات داخلی، توسعه سیستم الکترونیک ونرم افزارهای داخلی ،افزایش سرعت درپاسخگویی به سایر ذینفعان داخلی و اجتماعی و از همه مهمتر ارتقاء امنیت اطلاعات ازمهمترین مزایای اجرای پروژه یادشده می باشد.
برپایه این گزارش منطقه ده عملیات، بعنوان یکی از مناطق مهم دهگانه شرکت انتقال گاز ایران می باشد که علاوه بر انتقال حجم قابل توجهی از انرژی گازکشور، بخش عمده ای ازشبکه فیببر نوری شرکت ملی گاز ایران را نیز شامل می شود و ارائه خدمات زیرساختی مخابراتی به مجتمع پالایشگاه گازی پارس جنوبی، منطقه ویژه  اقتصادی پارس، پالایشگاه گاز فجرجم و پارسیان را نیز برعهده دارد.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما