چهارشنبه 27 شهريور 1398   06:07:58
اخبار
08:001398/5/15 سه‌شنبه
تداوم برگزاری مانورهای ایمنی و آتش نشانی درمنطقه ده عملیات انتقال گاز

مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گاز ازتداوم برگزاری مانورهای آموزشی با هدف افزایش آمادگی کارکنان درسطح این منطقه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ده عملیات انتقال گاز، مهندس حمید خدری مدیر این منطقه درتوضیح بیشتراین خبرافزود: برگزاری مانورهای آموزشی فرصت مناسبی برای نشان دادن آمادگی نیروهای عملیاتی و مقابله با هرگونه حوادث  احتمالی است.
وی با بیان اینکه تداوم برگزاری مانورهای آموزشی نقش موثری جهت افزایش سرعت عمل، هوشیاری و واکنش به موقع کارکنان در زمان بروز حوادث رابه دنبال دارد، گفت: با تلاش و برنامه ریزی های واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل (HSE) دو مانور آموزشی  براساس سناریوی های از پیش تعیین شده با موضوعاتی از قیبل گاز گرفتگی و گرمازدگی درمراکز بهره برداری خطوط لوله سردشت و همچنین تاسیسات تقویت فشار گاز جم و ریز برگزار گردید.
مهندس خدری هدف از برگزاری مانور های یادشده  را بالابردن قدرت تصمیم گیری، توانمندی و کارگروهی پرسنل و همچنین تبدیل مباحث علمی به صورت عملیاتی ذکر کرد و ابراز امیدواری کرد که با تداوم روند برگزاری این مانورها شاهد تعامل بیشتر  و افزایش توان عملیاتی کارکنان باشیم.
وی در ادامه این گفت گو با اشاره به اینکه مهمترین  شیوه برای پیشگیری ازحوادث، ارائه برنامه‌های آموزشی است که بیشترین نقش در زمینه مدیریت بحران را نیزایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: در همین راستا دوره‌های آموزشی عملیاتی اطفاء حریق به صورت تئوری و عملی با هدف ارتقاء سطح آگاهی کارکنان برای شناسایی انواع حریق، انواع خاموش کننده‌ها و نحوه اطفاء حریق، به طور مستمر و ماهانه توسط واحد ایمنی و آتش نشانی این منطقه برگزار می‌شود.
مدیرمنطقه ده عملیات انتقال گازدر ادامه  ضمن تقدیرازتلاشهای کارکنان  واحد HSE تاکید کرد: باید سعی شود تا در این مانورها، نقاط ضعف و قوت شناسایی و نسبت به تقویت و رفع  آن اهتمام ورزید.
تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 


مجری سایت : شرکت سیگما